כיצד הם עשו זאת

השיטה בה הם בחרו הייתה להעליל על אורי עידן מנכ"ל החברה סיפורים של מעשים מגונים בנשים.

הם תכננו זאת כבר זמן רב ולצורך העניין הקימו בלוג שכביכול מתוחזק ע"י אורי עידן וכן פתחו חשבון דואר אלקטרוני שכביכול שייך לאורי עידן.

הם גייסו עובדת מתוך חברת הליקון שתשתיל את חשבון הדואר האלקטרוני במכשירים של החברה ושל אורי עידן. היא השתילה את החשבון במכשיר איי-פד של אורי (שבשימוש ע"י עובדי החברה) וכן בטלפון הפרטי של אורי.

הם יצרו וידאו בטכנולוגיות Deep Fake המאפשרת הצגת המצולם אומר מילים שמעולם לא אמר.

בשלב הסופי הם לקחו אישה שתלך למשטרה ותתלונן, הם הדריכו אותה בדיוק מה לומר שיראה אמיתי.
אותה אישה נגשה למשטרה להתלונן ביום חמישי 1/11/2018.

ביום שני (ה 5/11/2018) לפנות בוקר הם פרסמו כתבה גדולה עם הוידאו ב ynet וכן כתבת שער גדולה בעיתון המודפס (24 שעות) כאשר תמונה מתוך הוידאו בה מצולם אורי עידן מופיעה על פני כל עמוד השער. דבר די חסר תקדים בהתחשב בעובדה שאורי עידן הוא אדם אנונימי יחסית.


ביום ראשון ה 4/11/2018 הגיעה כתבת של ידיעות לתחנת המשטרה בהרצליה ומסרה להם תיק חקירה מוכן, יחד עם וידאו ערוך בטכנולוגית Deep fake, זה הספיק לשכנע את המשטרה לבוא בלילה לביתו של אורי עידן ולעצור אותו כל זאת מבלי לבקש צו מעצר (לא חוקי).

המשטרה הגיעה לביתו של אורי עידן בסביבות השעה 1 בלילה. בלילה בין יום ראשון לשני, לקחו את אורי לתחנת המשטרה כשהוא מבולבל ולא יודע מדוע לקחו אותו. כאשר הוא בתחנת המשטרה שמו לו אזיקים על הרגליים ואמרו "הסטטוס שלך השתנה ממעוקב לעצור"
באותו זמן התקשרה לטלפון הנייד אשתו של אורי עידן, המשטרה לא איפשרה לו לענות, למרות שהוא אמר "זו אשתי שמחפשת לי עורך דין"

המשטרה הביאה לאורי עורך דין מהסנגוריה הציבורית וספרה לאשתו שכך הוא ביקש, זה כמובן לא נכון.

ניכר שהמשטרה לא עשתה בדיקה מקדמית שכן כל החומר שהיה לחוקרת היה כתבה של ידיעות שהיא קראה בטלפון הנייד שלה. היו אפילו דברים שהיא קראה לא נכון ושאלה דברים מגוכחים כמו מה זה "אלהודי" כאשר הכוונה הייתה מה זה אל הורי מה שמוכיח שהחוקרת לא התכוננה לחקירה ולא השקיעה אפילו מספר דקות לקרוא את הכתבה לפני החקירה.
אף אחד מהדברים הכתובים בכתבה אינו קרוב לאמת.