סיכום "הראיות" הפיקטיביות כנגד אורי עידן

כל הראיות שידיעות הביאו היו בעצם פיקטיביות, דף זה יסכם את הראיות העיקריות שמותר כרגע לחשוף ויסביר מדוע הן פיקטיביות.

וידאו

הראייה העיקרית שגרמה לכל מי שאינו מכיר את הנושא להשתכנע שאכן מדובר בפשע היא כנראה הוידאו. רק שמי שמסתכל קצת יותר לעומק יבין שמדובר בוידאו ערוך בשיטות של Deep Fake שבהן אפשר לשתול בוידאו דברים שאדם מעולם לא אמר וזה יראה אמין.

אבל זה לא לגמרי אמין, נתחיל בדברים שגם מי שלא ראה את הוידאו שהוגש למשטרה (ראה רק את הוידאו שצורף כחלק מהכתבה ב YNET) יכול לזהות:

  • התאריך על הוידאו קצת מוזר. למרות שהם טענו שהוידאו צולם בתחילת נובמבר, הוידאו מציין מאי 2018. ידיעות עצמם שמו לב לזה ובתמונה שפורסמה מתוך הוידאו בעיתון המודפס (24 שעות) הם ניסו ללא הצלחה לטשטש את התאריך.
  • הדמות של אורי יציבה יחסית לוידאו שצולם במצלמה נסתרת, שלפי טענתם הייתה על גופה של הכתבת.
  • רעשי הרקע מבחוץ חזקים יותר מהדברים הנאמרים.

הוידאו שהמשטרה קבלה:

  • המשטרה כמובן קבלה וידאו אחר שלטענת ידיעות הוא המקורי ואינו ערוך אבל שם בשליש הראשון של הוידאו יש רעש שנשמע כמו גרירת חצובה שבאותו זמן התמונה קצת רועדת. מה שמוכיח שלא מדובר במצלמה נסתרת שהייתה על גופה של הכתבת.
  • הוידאו הגיע בשני קבצים כאשר יש בין הקבצים הבדל קל בשיטת הקידוד. מצלמה לא תחתוך וידאו באמצע ובוודאי שלא תשנה שיטת קידוד סתם כך באמצע אלא אם כן המצלם ביקש, מה ששוב מוכיח שזו לא מצלמה נסתרת.

יש כמובן עוד דרכים לזהות שמדובר ב Deep Fake שלא נפרט אותן כאן על מנת לא לתת כלים ביד מי שרוצה לעשות עוד מעשים חמורים כאלו.

מתלוננת פיקטיבית אחת

לא ניתן לבנות תיק ללא נפגעת. אז הם הביאו מישהי שתספר שאורי עידן נגע בה בשנת 2015. כנראה על מנת שיהיה יותר קשה למצוא אליבי. רק שהם לא בנו העדות שלה מספיק טוב וקל להראות שהעדות שלה לא מציאותית. ראו מתלוננת אחת

בלוג

הסיפור שלהם אומר שאורי עידן ניסה ליצור קשרים עם נשים בעזרת בלוג שהוא תחזק. כמובן שהם בנו את הבלוג וניסו ליצור מצג שווא שאורי עידן תחזק אותו, רק שהם עשו את זה בצורה די חאפרית שקל להראות שלא סביר שהבלוג בכלל שייך לאורי עידן. ראו הבלוג

"מתלוננות" נוספות

הם נתנו למשטרה מספר מיילים נוספים של נשים שלכאורה התכתבו עם אורי עידן דרך כתובת מייל שהם טוענים (ללא הוכחה) ששייכת לאורי עידן. כתובת המייל לטענתם הייתה בבלוג (מאחר שהוכחנו שהבלוג אינו שייך לאורי עידן, מן הסתם גם כתובת המייל אינה שייכת לאורי עידן)

המשטרה ניסתה ליצור קשר עם נשים אלו, בדרך כלל ללא הצלחה, הנשים לא רצו למסור עדות, או שבאו לתחנת משטרה ולאחר שנתנו להן להמתין זמן רב מדי הן הלכו.

אלו שכן העידו, לא יכלו לומר שראו את אורי עידן וכשהראו להן תמונה, הם לא זיהו את אורי עידן. כך שלא ניתן לומר בוודאות שהן באמת התכתבו עם אורי עידן.

ראו "מתלוננות נוספות?"

זהו! אלו הראיות העיקריות בתיק… משום מה את משטרת הרצליה זה שכנע. שימו לב שהמשטרה כמעט ולא עשתה דבר, הם קבלו תיק מוכן ממתחרה עסקי ואפילו לא בדקו ולא שאלו מה גרם לידיעות לבלוש אחרי אורי עידן.