ידיעות מנסים להפליל את אורי עידן - הוכחות

פירסומים

הפרסום הראשון היה ב ynet כבר בלילה בו אורי עידן נעצר. אורי עידן נחקר מתוך כתבה ב YNET כך שניכר שהמשטרה כלל לא עשתה בדיקה לפני המעצר.

הפרסום השני היה בעיתון המודפס 24 שעות, כתבת שער של שלושה עמודים עם הכותרת הגרנדיוזית דוקטור להטרדה מינית. מתי ראיתם כתבת שער עם תמונה גדולה על פני כל השער שמוקדשת לאדם אנונימי יחסית שידיעות טוענים (ללא כל הוכחה) שביצע מעשים מגונים בנשים?

בנוסף באותו יום פורסמה כתבה דומה ב mynet הרצליה.

 

כל שלושת הפרסומים האלו נעשו בניגוד לחוק שקובע שאין לפרסם את שמו ותמונתו של אדם לפני שעבור 48 או שעמד בפני שופט. מדוע היה חשוב לידיעות לעבור בצורה כה בוטה על החוק?

 

פרסום נוסף היה שלושה ימים לאחר מכן ב YNET עם הכותרת "המשטרה מבקשת את עזרת הציבור" כותרת זו שונתה באורך פלא ל"המשטרה מחפשת אחר מתלוננות נוספות" מדוע שונתה הכותרת? היא שונתה לאחר שעורכת הדין של אורי עידן שאלה את נציג המשטרה האם המשטרה אכן בקשה את עזרת הציבור?

תגובת נציג המשטרה הייתה - לא, למשטרה יש את הדרכים שלה. כאשר ידיעות הבינו שהשקר נתגלה הם שינו את הכותרת.

 

האם באמת הגיעו מתלוננות נוספות לאחר הכתבות האלו? - לא. אף אחת לא הגיעה. יש לזכור שידיעות טוענים שאורי עידן עשה מעשים אלו במשך שמונה שנים משנת 2010. אם באמת הטריד אורי עידן הרבה נשים כפי שידיעות טוענים, כיצד זה שלא הגיעה אף אחת להתלונן כתוצאה מהפרסומים?

כיצד זה שהמתלוננת היחידה שטוענת שראתה את אורי עידן טוענת שהמעשה היה ב 2015?